Przekroczyć granice możliwości

008

Źródło: “Żyjący z wilkami” Shaun Ellis, Penny Junor

Nikomu przedtem się to nie udało. Krążyły wprawdzie opowieści o dzieciach przygarniętych przez wilcze stado, które nie umiały mówić wychodziły z lasu na czworakach. Nikt jednak nie poszedł do lasu specjalnie, żeby zostać członkiem watahy”. Zaimek użyty w powyższych zdaniach dotyczy wszystkich, oprócz Shauna Ellisa, który porzucił wszystko tylko po to, aby móc być bliżej swoich ukochanych zwierząt. Ryzykował wiele, niejednokrotnie ocierał się o śmierć, musiał zmienić całe swoje dotychczasowe życie, aby stać się jednym z wilków. Odniósł wielki sukces, udało mu się dołączyć do stada, przeistoczył się w jednego z drapieżników. Był wilkiem w ludzkim ciele, które w dzikim świecie okazuje wiele ułomności i brak przystosowania do surowych warunków. Pomimo wszystkich niedogodności udało mu się przetrwać, żywiąc się wyłącznie tym samym co wilki, żyjąc w lesie, porozumiewając się za pomocą odgłosów wydawanych przez zwierzęta. Przez ten cały okres polegał na swoich wyostrzonych zmysłach oraz intuicji.

Obserwacje i wnioski Ellisa rzuciły nowe światło na podejście biologów do zagadnienia. Dzięki swojemu doświadczeniu może pomagać zwierzętom oraz ludziom. Tłumaczy także zachowania psów, które są analogiczne do występujących wśród watahy.

Gorąco zachęcam do przyjrzenia się z bliska wilczemu światu, którego częścią przez kilkanaście miesięcy był Ellis. Wspomnienia z tego okresu są uwiecznione na kartach książki „Żyjący z wilkami”. Lektura z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom zwierząt, ale polecam również i tym, w których wilki budzą strach, bowiem po przeczytaniu tej historii te groźne istoty ukażą się z innej, nieznanej strony.

Historia fascynacji Ellisa światem przyrody rozpoczyna się bardzo wcześnie. Opisuje swoje dziecięce zainteresowania, najpierw lisami, psami, aby w końcu zwrócić się w stronę wilków. Te ostatnie towarzyszą mu do dzisiaj, o czym również możemy przeczytać w książce.

Życie tego człowieka może inspirować, zadziwiać, szokować. Niezależnie od tego jakie wywiera w nas uczucia, jest wspaniałym dowodem, że realizacja naszych marzeń zależy wyłącznie od nas samych. Najważniejsze przy dążeniu do cel są upór, odwaga, zdolność do poświęceń, a także próbowanie wszystkiego co może nas w jakikolwiek sposób przybliżyć do tego co sobie postanowiliśmy, nawet gdy inni pukają się w czoło słysząc o naszych planach.

Źródło: „Żyjący z wilkami” Shaun Ellis, Penny Junor

P. S.

Jeśli chcesz być na bieżąco i nie przegapić żadnego wpisu zapraszam na fanpage na Facebooku na którym dodatkowo znajdziesz materiały niedostępne na blogu, pamiętaj, żeby na liście zaznaczyć: otrzymuj powiadomienia, unikniesz ograniczenia wiadomości.

Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na swój adres e-mail, wystarczy, że na stronie głównej w pasku znajdującym się w prawej części odszukasz rubrykę CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?, wpiszesz swojego maila i potwierdzisz wciskając Wyślij.

Wszystkie opinie możesz wyrazić w komentarzach, które są dla mnie wspaniałą informacją zwrotną. Jeśli Ci się podobało: lajkuj i udostępniaj.

Reklamy

2 thoughts on “Przekroczyć granice możliwości

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s